OKS 536

OKS 536

Obszary zastosowań:


Suche smarowanie do zastosowań, gdzie pasty (brudzące oleiste lub szkodliwe dla zdrowia) lub proszek (pył) były używane, aż do teraz. Smarowanie łańcuchów, które są obciążone w zakresie temperatur, w których smarowanie olejem lub smarem nie jest możliwe. Na przykład, w piecach do topienia lub wypalania przy produkcji aluminiowych rur, w malarniach lub liniach piekarniczych.


Zalety i korzyści:


Higienicznie nieszkodliwy. Zatwierdzony do stosowania w przemyśle spożywczym. Zarejestrowany przez NSF w kategorii H2 do stosowania w przemyśle spożywczym, gdy kontakt z żywnością może być wykluczony. Ekonomiczny ze względu na niski poziom zużycia. Optymalna ochrona przed ścieraniem przy wysokim ciśnieniu i ekstremalnych temperaturach. Może być mieszany z wodą w stosunku do 1:5.


Zastosowanie:


Dla uzyskania najlepszej przyczepności należy najpierw mechanicznie oczyścić powierzchnię, a potem za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego OKS 2610/OKS 2611. Powierzchnie muszą być metalicznie jasne i suche. Chemiczna lub mechaniczna obróbka wstępna powierzchni pozwoli przedłużyć żywotność powłoki ślizgowej. Lakier przed użyciem należy wymieszać. Korzystnie jest zaaplikować lakier poprzez opryskiwanie lub zanurzenie, w pojedynczych przypadkach także przy użyciu pędzla nanosząc jednolitą cienką warstwę na przygotowaną powierzchnię. Należy unikać miejscowych nadmiarów. Warunki suszenia i utwardzania według poniższych danych technicznych. Gdy środek używany jest do smarowania łańcuchów, należy ocenić częstotliwość i ilość smarowania na podstawie warunków pracy. Późniejsze smarowanie za pomocą automatycznego systemu smarowania lub za pomocą pędzla, olejarki itp. Należy przestrzegać instrukcji i wytycznych producenta maszyny lub producenta łańcucha.

Wróć do listy produktów
Sklep

Zapraszamy do naszego
sklepu internetowego

http://sklep.smary.pl